English site
جمعه 17 مرداد 1399   13:31:56
|           RSS

انفجار در بدنه نفتکش ایرانی در دریای سرخ
نفتکش سابیتی در حال بازگشت به خلیج فارس است

1398/7/19 جمعه

نفتکش ایرانی سابیتی که روز جمعه در دریای سرخ هدف قرار گرفته بود، توانست مسیر خود را به سمت خانه تغییر دهد.


نفتکش ایرانی سابیتی (SABITI) متعلق به شرکت ملی نفتکش ایران (NITC) صبح روز جمعه (۱۹ مهرماه) در دو انفجار جداگانه که در ساعت‌های ۵ و ۵ و۲۰ دقیقه صبح در ۶۰ مایلی بندر جده عربستان سعودی رخ داد، دچار آسیب در بدنه خود شد.

شرکت ملی نفتکش ایران در اطلاعیه ای اعلام کرد: کشتی سانحه‌دیده SABITI پس از پایداری وضع کلی در حال حرکت به سمت آب‌های خلیج فارس است.

نفتکش ایرانی SABITI متعلق به شرکت ملی نفتکش ایران است که احتمال می‌رود بر اثر اصابت دو موشک در ساعت‌های ۵ و ۵:۲۰ صبح امروز به وقت ایران در ۶۰ مایلی بندر جده عربستان سعودی دچار تخریب در بخش بدنه شده است.

این سانحه، در مخازن ۱ و ۲ در قسمت سمت راست کشتی به ابعاد نیم تا یک و نیم متر در بدنه کشتی صدمه ایجاد کرده است. منشا این حملات هنوز مشخص نشده و در حال بررسی و رصد کارشناسی و امنیتی قرار دارد.

بنابر اعلام شرکت ملی نفتکش ایران، کشتی یادشده دچار حریق نشده است و همه کارکنان کشتی در شرایط سالم و ایمن به سر می‌برند. اکنون کشتی SABITI با تلاش کارکنان و هدایت کارشناسان حاضر در اتاق اضطرار شرکت ملی نفتکش در وضع با ثباتی قرار دارد و با سرعتی کم در حال حرکت به سمت آب‌های خلیج فارس است.
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 1249
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران می باشد.
Best View 1024x768