English site
جمعه 17 مرداد 1399   13:50:09
|           RSS


مدیران نفتی با مرخصی مدیران عملیاتی جز در موارد اضطراری موافقت نکنند

1398/12/26 دوشنبه

وزیر نفت در ابلاغیه‌ای به مدیران شرکت‌های اصلی، فرعی و تابعه صنعت نفت با تأکید بر اینکه تا زمان مهار بیماری ویروس کرونا، با مرخصی هیچ‌یک از مدیران عملیاتی، جز در موارد اضطراری موافقت نشود، گفت: در شرایط کنونی، مردم از ما به‌عنوان کسانی که بار مسئولیت اداره امور خود را به ما سپرده‌اند، بحق انتظار دارند.

متن ابلاغیه وزیر نفت به مدیران عامل چهار شرکت اصلی، مدیران عامل همه شرکت‌های فرعی و تابعه صنعت نفت به  شرح زیر است:

«با سلام و آرزوی سلامت و توفیق برای همه همکاران، موارد زیر جهت بذل توجه ابلاغ می‌شود:

۱- شکی در این نیست که تولید کالاها و خدماتی مانند نفت و گاز و تداوم عملیات پالایشگاه‌های نفت و گاز و مجتمع‌های پتروشیمی به‌ویژه در وضع کنونی کشور تعطیل‌شدنی نیست و کارکنان محترم این بخش‌ها هم کماکان باید با مراعات موارد بهداشتی و ترتیبات ابلاغ‌شده توسط مراجع مسئول، در محل‌های کار خود حاضر شده و به انجام وظایف خود بپردازند، اما به همین دلیل مدیران ارشد ایشان نیز باید در محل کار خود حاضر شوند و بر فعالیت‌ها از نزدیک نظارت داشته باشند و به انجام مسئولیت‌های خود به روال عادی مقرر بپردازند.

در شرایط کنونی، مردم از ما به عنوان کسانی که بار مسئولیت اداره امور خود را به ما سپرده‌اند، بحق انتظار دارند که با همه توان در صحنه حاضر باشیم و بار این مسئولیت‌ها را کماکان بر دوش بکشیم، لذا در این شرایط که مردم ما با دشواری روبه‌رو هستند، از مدیران محترم انتظار می‌رود با روحیه و نشاط در محل مسئولیت‌های خود به روال متعارف و معمول حاضر باشند و به هیچ عنوان، مناطق فعالیت خود را به ویژه پالایشگاه‌های گاز و نفت، سکوهای تولید نفت و گاز و جزایر نفتی و کارخانه‌های پتروشیمی ترک نکنند.

با توجه به این امر، ضمن قدردانی و تشکر از خدمات همه همکاران محترم و خدوم، به‌ویژه همکاران مستقر در مناطق و فعالیت‌های یادشده، لازم است تا زمان مهار بیماری ویروس کرونا، با مرخصی هیچ‌یک از مدیران عملیاتی، جز در موارد اضطراری به شرط جایگزینی مناسب و نیز برای افراد آسیب‌پذیر (به تشخیص پزشکان) موافقت نشده و همه مرخصی‌های اعطاشده نیز جز در مستثنیات یادشده، لغو شود.

در این شرایط خطیر، رسالت یک مدیر، علاوه بر مدیریت متعارف سیستم، تجهیز و سازماندهی مجموعه خود با هدف بر دوش گرفتن بار سنگین فرماندهی عملیات مساعدت به مردم برای گذار از این شرایط نیز می‌باشد.

 ۲- بر اجرای بخشنامه‌های پیوست به شماره ۱۸۲۴۵۷-20/2 مورخ 1395/04/26 به‌طور کلی و شماره ۷۹۷-20/2 مورخ 1396/12/23 به‌ویژه در ایام تعطیلات عید سال جاری برای همه شرکت‌های دولتی تابعه و مجتمع‌ها و کارخانه‌های تولیدی غیردولتی در حوزه نفت و پتروشیمی نیز تأکید می‌شود.

از خداوند متعال برای همه همکاران و خانواده‌های محترم ایشان سلامت و بهروزی مسئلت کرده و اعلام می‌کنم که وزارتخانه با همه توان از همکاران و مدیران محترم به‌ویژه برای گذار از این شرایط پشتیبانی می‌کند.»
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 738
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران می باشد.
Best View 1024x768